Dainese - poznaj cenioną markę

Dainese jest jednym z najpopularniejszych przedsiębiorstw, zajmujących się produkcją odzieży motocyklowej. Marka kojarzona jest z wysoką jakością i bezpieczeństwem, a przy tym zachwyca nietuzinkowym stylem i fasonem. Przeczytaj ten artykuł i poznaj Dainese.

Dainese – znana i ceniona firma

Dainese jest to włoskie przedsiębiorstwo, które zajmuje się głównie produkcją odzieży i akcesoriów dla motocyklistów. Sama firma powstała w 1972 roku, a jej założycielem był Lino Dainese. W niezwykle krótkim czasie marka zyskała duży rozgłos, a od samych początków jest kojarzona z bezpieczeństwem oraz wysoką jakością. Obecnie przedsiębiorstwo ma miliony zwolenników na całym świecie – w tym wiele znanych osób. W kombinezonach ze znaczkiem Dainese występują m in. Niccolò Antonelli, Francesco Bagnaia czy też Valentino Rossi.

Marka Dainese to nie tylko odzież motocyklowa. Pierwsze produkty powstały z myślą o kolarzach górskich, a obecnie ubrania tego producenta chętnie też zakładają narciarze wyczynowi (m in. Aleksandr Wiktorowicz Choroszyłow, Sofia Goggia czy Cristian Deville). Firma współpracuje również z Massachusetts Institute of Technology (jest to prywatna amerykańska politechnika), razem projektują kombinezony dla astronautów, którzy mają lecieć na Marsa. Jednak niezaprzeczalnie odzież motocyklowa jest najbardziej związana z historią firmy. Dainese oferuje nie tylko podstawowe elementy stroju motocyklisty, jak kombinezon czy kurtki, ale też proponuje gadżety dla pasjonatów jednośladów.  

Najważniejsze fakty z kart historii włoskiej marki

Dainese ogromną uwagę przykłada do jakości proponowanych rozwiązań dla motocyklistów. Dlatego też firma przeprowadza specjalne badania, które pozwalają im cały czas testować oraz modyfikować produkty. W tym celu utworzyli w 1993 roku Dainese Technology Centre – jest to miejsce, w którym przeprowadzane są wszelkie testy. Wartym odnotowania faktem jest także to, że producent jako pierwszy wprowadził na rynek ochraniacz typu żółw (jest to protektor pleców, który od 1978 roku jest niezmiennie stosowany przez motocyklistów).

W 2014 roku firma ogłosiła informację o jej przejęciu przez spółkę Inwestcorp. Było to ogromne zaskoczenie dla fanów marki, jednak właściciel, Lino Dainese, od razu uspokoił wszystkich zwolenników, że podpisanie umowy o współpracę wynikało z chęci rozwinięcia firmy i nie będzie miało negatywnego wpływu na jakość produktów. Warto tutaj podkreślić, że współpraca na linii Dainese – Inwestcorp obejmuje jedynie ofertę dla kolarzy górskich. Projekty oraz ogólna koncepcja na produkty przeznaczone dla motocyklistów lub narciarzy wyczynowych nie została zmieniona.

Producent Dainese ma w swojej ofercie odzież motocyklową, która jest tworzona na miarę, jak i masowo. Przygotowując ubrania oraz akcesoria motocyklowe, firma stosuje m in.: włókno węglowe, kevlar czy tytan. Istotne dla tego producenta jest też to, że tworzy on kurtki i kombinezony z poduszką powietrzną, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo motocyklistów. 


Kombinezony – bezpieczne i niezawodne

Włoska marka Dainese znana jest przede wszystkim z wysokiej jakości kombinezonów, które dzięki temu, że są wykonane z wytrzymałego materiału, zapewniają motocyklistom ochronę i bezpieczeństwo. Przywiązanie do wysokiej jakości materiałów i produktów w krótkim czasie zostało dostrzeżone przez motocyklistów i przyniosło rozgłos marce.

Kurtki motocyklowe – połączenie jakości ze stylem

Firma Dainese ma w swojej kolekcji zarówno kurtki tekstylne, jak i skórzane. Dzięki temu, niezależnie od tego, czy preferujesz sportowy czy turystyczny styl jazdy, będziesz mógł znaleźć idealną kurtkę dla siebie.

Spodnie – innowacyjny design

Spodnie, tak jak wszystkie produkty marki Dainese, są wykonane z wysokiej jakości materiałów, a przy tym charakteryzują się innowacyjnym designem. 

Buty – wygoda i bezpieczeństwo

Odpowiednie buty to podstawa każdego stroju motocyklisty. Jeśli chcesz, aby Twoje buty były wysokiej jakości i zapewniały Ci bezpieczeństwo, a jednocześnie były wygodne, to koniecznie postaw na buty Dainese.

Akcesoria – wszystko dla motocyklisty

Dainese w swojej ofercie ma szereg odzieży i akcesoriów dla wszystkich motocyklistów. Prócz kombinezonów, butów czy kurtek znajdziesz też m in.: chusty, pasy, kominiarki czy ochraniacze. Sprawdź, jaką ofertę przygotowała dla Ciebie firma Dainese.