0
Twój koszyk

Jak dobrać kask motocyklowy dla dziecka?

Jak Dobrać Kask Motocyklowy Dla Dziecka?
Kask Motocyklowy

Jak dobrać kask motocyklowy dla dziecka i na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Chcesz kupić kask motocyklowy dla swojego dziecka i nie wiesz co wybrać?

Mogłoby się wydawać, że podczas wyboru kasku motocyklowego dla dziecka kierować należy się jedynie bezpieczeństwem. Oczywistym jest, że jest to najważniejsze kryterium, ale nie jedyne.

Tak samo jak podczas wyboru kasku dla dorosłych, tak podczas wyboru kasku dla dziecka musimy dobrać go odpowiednio do rodzaju pojazdu jakim dziecko jeździ. Oznacza to, że inny kask będzie nadawał się do jazdy cross/enduro a inny do jazdy miejskiej.

Czym różni się kask motocyklowy dla dziecka od kasku dla dorosłych?

Większość kasków dla dzieci posiada skorupę wykonaną z poliwęglanów. Dlaczego?
Głównym powodem jest to, że produkcja takich kasków jest dużo tańsza co przekłada się także na niższą cenę kasku, który i tak za niedługo trzeba będzie zmienić ponieważ nasza pociecha z niego wyrośnie.

Drugim powodem takiego stanu rzeczy jest założenie przez producentów, że dzieci nie rozwijają aż tak wysokich prędkości, a ich kaski nie muszą być tak pancerne jak kaski przeznaczone dla dorosłych. Dzięki temu mogą być one lżejsze, co jest bardzo ważne dla zdrowia dziecka.

Dobrze dobrany rozmiar jest bardzo ważny.

Tutaj sytuacja wygląda tak samo jak podczas wyboru kasku dla osoby dorosłej.

Kask musi dobrze leżeć i nie uciskać, a jeśli chcecie wiedzieć więcej o tym jak dopasować rozmiar kasku zachęcam do przeczytania jednego z naszych poprzednich artykułów ”Jak dobrać kask motocyklowy” oraz zapraszam na nasz kanał Youtube.

Jaki kask motocyklowy dla dziecka polecamy?

MIASTO:

Nieprzerwanie od kilku sezonów liderem wśród kasków motocyklowych dla dzieci jest model

HJC CL-Y.

Jak Dobrać Kask Motocyklowy Dla Dziecka?

Skorupa kasku HJC CL-Y wykonana została z poliwęglanu w technologii CAD, posiada wygodne szybko zamykające się zapięcie, wizjer z filtrem UV oraz wyjmowaną wyściółkę. Kask posiada także wielokanałową wentylację, co sprawia, że jazda w nim, nawet w upalne dni jest możliwa przy szczelnie zamkniętym wizjerze.

TEREN:

W terenie zdecydowanym liderem wśród kasków motocyklowych dla dzieci jest model IMX Racing FMX-01 Junior.

Jak Dobrać Kask Motocyklowy Dla Dziecka?

Skorupa kasku IMX FMX-01 wykonana została z poliwęglanu, kask posiada szybkie i wygodne zapięcie mikrometryczne, dwie wielkości skorupy oraz trzy wielkości EPSu, w pełni wypinaną wyściółkę o właściwościach antybakteryjnych oraz bardzo dobrą wentylację.

Wszystkie wymienione w artykule produkty dostępne są w naszym sklepie internetowym oraz w naszym salonie stacjonarnym w Bytomiu.

Motomoda Logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *